سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مطمئنا همه ما برای یک بارهم که شده پس از ایستادن در صفهای طولانی خودپردازها آرزو کرده ایم که ای کاش تعداد این دستگاهها افزایش می‌یافت تا وقت کمتری از ما تلف می‌شد اما افزایش تعداد خودپردازها ساده ترین راه حلی است که ممکن است به ذهن برسد. شرکت FIS، سیستمی را توسعه داده که باعث تسریع در روند دریافت پول از خودپردازها می‌شود. این سیستم که ” دسترسی بدون کارت به پول نقد” نامگذاری شده به افراد این امکان را می‌دهد که بدون داشتن کارت عابر بانک و تنها در چند ثانیه و البته به واسطه استفاده از گوشی هوشمندشان از خودپردازها پول دریافت کنند. برای استفاده از این سیستم، مشتریان بانکها با استفاده از نرم افزاری که بر روی گوشی خود نصب کرده اند، در هرساعتی از شبانه روز و در هرمکان دلخواه ( تا 24 ساعت قبل از برداشت وجه ) می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند و حساب خود و همچنین میزان وجه مورد نیاز و مکان خودپرداز را مشخص کنند.

به گزارش فارنت؛ حال وقتی آنها به کنار خودپرداز برسند، وجه نقد منتظر آنها خواهد بود.برای دریافت وجه از خودپرداز تنها کافی است کد QR ارسال شده به گوشی همراه آنها توسط خودپرداز اسکن شود.با این عمل در نهایت رسیدی الکترونیکی نیز به گوشی همراه آنها ارسال خواهد شد و دیگر نیازی به دریافت رسید کاغذی نخواهد بود.بنابر توضیحات این شرکت، این سیستم، مشکل سو استفاده های احتمالی در اثر استفاده از عابربانک و همچنین زمانهای طولانی برای ایستادن در صف را مرتفع خواهد کرد.
نکته دیگر اینکه مشخصات حساب کاربری افراد در یک فضای ابری امن قرارخواهد گرفت و بدین ترتیب حتی در صورت سرقت شدن گوشی همراه، سارق نمی‌تواند به این مشخصات دسترسی پیداکند.این سیستم به طور آزمایشی در سه شهر آمریکا در حال بررسی بوده و FIS اعلام کرده سه پروژه مشابه دیگر نیز در این شهرها اجرا خواهد شد.


   مدیر وبلاگ
خبر مایه
آمار وبلاگ

بازدید امروز :27
بازدید دیروز :33
کل بازدید : 618012
کل یاداشته ها : 53


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ